Ghánai király is van a Nyíregyházi Egyetem hallgatói között
Országában nagy tisztelet övezi a királyokat.
Országában nagy tisztelet övezi a királyokat.
Az olimpiai ötödik Kovács Richárd történelem-testnevelés szakos pedagógus, aki elsősorban hátrányos helyzetű gyerekeket oktat.
Tízből legalább öt alkalmon kell részt venni hozzá.
Az ösztöndíjat félévente maximum 10 hallgató kaphatja meg.
Többek között a nyíregyházi, a pécsi és a szegedi egyetem is extra ösztöndíjakkal ösztönözné a felvételizőket arra, hogy valamelyik pedagógusképzésre jelentkezzenek.
Tehát nemcsak azok, akik már augusztusban végeztek vagy éppen januárban államvizsgáznak, hanem azok is (néhány kivétellel), akik már elkezdték a tanulmányaikat, de még közelében sincsenek a záróvizsgának.
Sem az alapszakokon, sem az osztatlan tanárképzésen nem lesz alapkövetelmény az emelt szintű érettségi, de pluszpont persze jár majd érte.
Lesz minden: hintó, népzenészek, traktorok, rendőri felvezetés és beszédek is.
Debrecenben nem lesz doktoravató, Nyíregyházán elmaradnak a karácsonyi rendezvények. A nyílt napok mellett egyre több programot fújnak le az egyetemek.
Különleges fotókat kaptunk a nyíregyházi campusról.
Már a részletszabályokat is nyilvánosságra hozták: az órákat tartó oktatók a szeminárium vagy az előadás idejére levehetik a maszkot.
Az egyetemen még számítanak arra, hogy a pótfelvételiben még többen jelentkeznek majd hozzájuk.
Már mindenki tűkön ül a ponthatárhúzás miatt, ezért utánajártunk, hogy fővárosi és vidéki egyetemeken mikor kezdődik majd az őszi szorgalmi időszak. Azt is megnéztük, mikor lesznek a ZH-hetek, illetve az őszi vagy téli szünet - már ahol vannak ilyenek.
Ismét eljött az az időszak, amikor az egyetemisták megmutathatják, mi mindent sikerült megtanulniuk az elmúlt hónapokban. Utánajártunk, hogy a nagyobb vidéki egyetemeken mettől meddig vizsgázhatnak a hallgatók.
A Parlament keddi szavazásai után alapvetően alig maradt állami fenntartású egyetem, ami mégis marad az állami fenntartónál, az mind Budapesten lesz. A vidéki városokban csak alapítványi egyetemek lesznek.
Biztos, mindenki ismeri, sőt sokan valószínűleg fejből tudják idézni az első versszakát.
A téma adott volt a Nyíregyházi Egyetem első ilyen jellegű online versenyén, ahol több mint százan versenyeztek idén.
Lassan már alig marad állami fenntartású egyetem az országban.
Egyes felsőoktatási intézményekben szokásos, tantermi formában, míg máshol online előadásokkal indul a tanév szeptembertől. De olyan egyetem is van, ahol hibrid oktatásra készülnek, vagyis személyes és online kurzusok is lesznek. Megnéztük, hogy a jelenlegi állás szerint mire kell számítaniuk a hallgatóknak az őszi szemeszterben.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanárképző Központja vezeti a hallgatói kiválóság alapján összeállított pedagógus-képzésterületi rangsort, az oktatói kiválóság alapján készült lista élén pedig a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara áll. Újságárusoknál a HVG Diploma 2020 kiadványa.